Neznáte své heslo?

  • Vstup na webové stránky pro členy Klubu Energy vám zajistí zadání registračního čísla člena klubu, které naleznete na své registrační kartě nebo ve smlouvě o obchodní spolupráci.
  • Heslo získáte po vyplnění formuláře umístěného níže na této straně nebo telefonicky na čísle: +420 283 853 853.

Kontrolní údaje nutné
k vydání hesla do IS


Vyplněním osobních údajů ve formuláři a jejich odesláním, souhlasíte s jejich zpracováním společností Energy. Firma Energy Group, a.s. se zavazuje, že osobní údaje uvedené v této přihlášce nebudou použity k jiným účelům, ani nebudou poskytnuty třetí straně.

Klubové členství a jeho výhody

Každý zákazník, nakupující produkty Energy, má možnost registrace. Výhody členství v Klubu Energy lze čerpat v celé síti prodejních míst v ČR.


Po podepsání Smlouvy o obchodní spolupráci a zaplacení registračního poplatku 500 Kč se zákazník stává řádným členem Klubu Energy. Kromě členské karty společnosti Energy Group, a.s. obdrží každý nový člen startovací balíček, vč. jednoho koncentrátu podle vlastního výběru a ročního předplatného magazínu Vitae.


Registrace v Klubu Energy je platná 12 měsíců od data podepsání Smlouvy o obchodní spolupráci. Následujících šest měsíců je ještě možné si registraci prodloužit. K výhodám klubového členství patří mimo 30% slevy na nákup zboží také možnost navštěvovat poradny lékařů a terapeutů, odborné přednášky a účastnit se dalších klubových aktivit.


Podrobnosti naleznete v Průvodci zde.

Zodpovězené dotazy

Vyhledávání v poradně

18.07.2019

Odesílatel: Zuzana Vacková
Předmět: Nález na slezině

Dobrý den, máme adoptovaného fr. buldočka nejistého věku (asi kolem 9), který je nyní týden po operaci - vyjmutí sleziny kvůli nálezu na slezině. Ačkoli zatím čekáme na histologické vyšetření, ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o doporučení vitamínových doplňků stravy pro pejska, který nyní jí jen vařenou stravu (maso, rýži a zeleninu). Pokud výsledky nedopadnou dobře, můžete nám prosím doporučit nějaký výrobek na mitigaci nádorového onemocnění? Děkuji a zdravím, Zuzana
Věk: ?, váha: 9 kg, způsob krmení: Granule, po operaci vařená strava

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, pokud by se potvrdil hemangiosarkom histologicky doporučuji podávat Imunovet 2x denně 2 kapky 3 týdny, týden pauza a 3 týdny opět. Podávejte také Cytovet 2x denně 1 kapsli 3 týdny, týden pauza a 3 týdny opět. Zatím podávejte Kingvet 2x denně 2 kapky 3týdny. Fytovet je preparát obsahující velké množství stopových prvků, do vody denně 10kapek opět v 3 týdenních intervalech.


17.07.2019

Odesílatel: Klára
Předmět: Meziprstní zánět

Dobrý den, fenka trpí na meziprstní záněty na tlapkách. Dle vet způsobené chození ve vlhku, poté sucho - špatné očištění tlapek atd.. Mohla bych Vás poprosit o doporučení kapiček? Určitě pořídím imunovet pro vnitřní užití a doporučili byste mi nějaké další pro ošetření přímo na postižené místa? Děkuji
Věk: 2, váha: 14, způsob krmení: BARF

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, podávejte Imunovet 2x denně 2 kapky 3 týdny, týden pauza a opět 3 týdny. Pravidelně denně nebo obden používejte na koupele Cytosan mýdlo. Velmi často je problém poruchy imunity a kvasinková infekce, doporučuji podávat Probiovet 2x denně 1 kapsli opět V 3 týdenním intervalu 2x denně 1 kapsli.


16.07.2019

Odesílatel: 73175
Předmět: křehké drápky

Získali jsme 4 letou kastrovanou fenku českého fouska-dříve v boudě, nyní v bytě. Zdá se nám, že drápky kvalitní nemá /zřejmě nekvalitní výživou/. Začala jsem ji podávat Skelevit 2x1. Prosím, je toto dávkování správné nebo máme podávat tvaroh nebo ještě další přípravek Energy? Dík za odpověď.
Věk: 4, váha: 25, způsob krmení: granule Eminent

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, Skelevet podáváte správně, přidejte ještě Fytovet do vody denně 10 kapek a Omegavet 3x denně 5 kapek, 3 týdny, týden pauza a zopakujte opět 3 týdny, alespoň 3 série.


16.07.2019

Odesílatel: Svetlana Plesnikova
Předmět: Pocůrávání

Dobrý večer,můžu poprosit o radu .Mám pejska ma 8 roků kříženec. Žere a pije normálně jako vždy, ale začal čůrat doma a to po 4-5 hodinach.Byla jsem u veterináře a nenašel nic závažného. Zmínila jsem ,že jsem si prodloužila pracovní dobu a on ,ze to může být jeho reakce na to ,že nechodím v dobu jak jsem chodila.Dál mi No Stress Spot On.Venčit 4-5.30 ,14-15 ,19-20 a 23-23.30.Většinou se pocůrá během dopoledne od 6-14 než přijdu z práce. Jindy vydržel i 12 hodin.Chtěla jsem mu dát lichorerisnici o které jsem četla ,ale nevím jestli můžu a kolik. Předem děkuji za radu.Plesnikova
Věk: 8, váha: 10kg, způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, doporučuji vyšetření moče na kortizol/kreatinin, SDMA a sediment z moče. Začněte podávat Regavet 2x denně 2 kapky 3 týdny, týden pauza a pokračujte Renovetem /obsauje lichořeřišnici/ 2x denně 2 kapky 3 týdny, týden pauza a opět zopakujte. Cytovet kapsle 2x denně 1 kapsli 3 týdny, týden pauza 3 týdny opět.


16.07.2019

Odesílatel: dana villnerova
Předmět: selhávání ledvin

Dobrý den, dnes jsme byli s naším kastrovaným kocourkem u veterináře, protože začal hodně pít.Bylo zjištěno selhávání ledvin-zvýšená močovina. Byla mu doporučena dieta-granule a kapsičky Royal Canin Renal.Mohu v tomto případě nasadit Regavet s Probiovetem a Fytovetem nebo případně jiný produkt a v jakém množství? Děkuji za radu.
Věk: 15let, váha: 5kg, způsob krmení: vařené kuřecí nebo krůtí maso

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý večer, renální dieta je velmi důležitá a základ léčby, obsahuje snížené množství bílkovin a netvoří se zplodiny, které vnitřně otravují organismus. Podávejte Regavet 2x denně kapku 3 týdny, týden pauza a poté nasaďte Renovet 2x denně kapku 3 týdny, týden pauza a opět 3 týdny. Fytovet denně 5 kapek do vody, Probiovet 2x denně 1 kapsli.


16.07.2019

Odesílatel: Zuzana Englmanová
Předmět: problémy s pečeňou

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, aký prípravok by ste mi odporučili, ak má moja fenka (malý kríženec z ulice), problémy s pečeňou. Má zlé pečeňové výsledky, ktoré sa stále zhoršujú, aj napriek zmeny granúl na Hepatic. Sono ukázalo, že tá pečeň už nevyzerá tak ako by mala a našiel sa na nej aj nález. Do vody jej kvapkam fytovet už dlhšiu dobu. Ďakujem vopred za radu, s pozdravom Zuzana E.
Věk: 14, váha: 6, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, podávejte Fytovet denně do vody. Regavet kapky 2x denně kapku 3 týdny, Cytovet 2x denně jednu kapsli, týden pauza a 3 týdny opět. Podávejte Vitamarin 2x denně 1 kapsli 3 týdny, týden pauzu a 3 týdny opět.Hezký večer


16.07.2019

Odesílatel: Šárka Holínová
Předmět: zánět moč. měchýře

Dobrý den, prosím o doporučení produktů energy, fena 10 let, degenerativní myelopatie, ve fázi- zadní nohy 1 rok nefunkční, od přestupu na invalidní vozík má druhé po půl roce zánět moč. měchýře (standartně močí tím že ji držím a ona si přidřepne), počůrává se nekontrolovatelně pouze, když je zánět moč. měchýře. Nyní po hárání zánět léčen předepsanými atb - po týdnu kontrola moči a prý ok (sono taky ok). po cca 10-ti dnech pozoruji, že se asi zánět vrátil, fenka se pomočuje a má citlivé genitálie. Ráda bych se vyhnula atb, už tento rok měla atb 3x, lze prosím doporučit produkty, které by ji mohly pomoct? děkuju.
Věk: 10, váha: 25, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, doporučila bych Vám vyšetření moče na sediment a bakteriologickou kultivaci, sonografickou kontrolu dělohy cca po měsíci. Z přípravků Energy podávejte Cytovet 2x denně 2 cps a Kingvet 2x denně 3 kapky 3 týdny, týden pauza a poté opět zopakujte 3 týdny. Hezký večer


16.07.2019

Odesílatel: Monika Kučerová
Předmět: Mastocytom - bostonský terier

Dobrý den, máme téměř 9let starého bostonskeho teriera. Koncem května mu byl odoperovan novotvar šourku. Histologický nález: Kožní mastocytom grade II, podle Kiupela grade 2 s povrchovou exulcerací. Podáváme homeopaticka ( calcarea fluorica 15ch a silicea 15ch) a Annovet 3 x 3gtt. Nyní mám pocit , ze se začína znovu objevovat zarůžovělá bulka. Jak mu mohu pomoci, jaký přípravek přidat? Velice dekuji za odpověď
Věk: 9 let, váha: 9,6kg, způsob krmení: granule Platinum

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, pokud se opět objevuje kožní změna na šourku, doporučuji provést cytologické vyšetření, pokud bude opět mastocytom prokázán, doporučuji provést další chirurgické odstranění mastocytomu s cca 1,5 cm velkým okrajem zdravé tkáně. K Annovetu podávejte i Probiovet 2x denně 1 cps a Cytovet 2x denně 1 kapsli 3 týdny, potom týden pauza a zopakujte 3 týdenní sérii znovu. Hezký večer


16.07.2019

Odesílatel: Gabriela Zatloukalová
Předmět: zánět močového měchýře a struvity

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na reakci Virovetu, moje fenka dobrala před 3 týdny ATB (měsíc)na zánět močového měchýře v souvislosti se struvity. Protože ji měřím diag.papírky, našla jsem minulý týden menší odchylku trošku náznak krve a tak jsem si řekla, že ji doléčím Virovetem, pH moči měla do minulé středy tak 6, vše v pořádku.Čtvrtý den po Virovetu krev v moči a obrovský nárůst pH snad na 9, může to být reverzní reakce ? Nechci znovu dávat ATB a tak jsem udělala pauzu ve Virovetu a nasadila Imunovet v ATB formě. Pořád se snažím pochopit, co mohlo způsobit tak rychlý zvrat k horšímu, zda to opravdu nevyvolal Virovet. Děkuji
Věk: 8, váha: 11 kg, způsob krmení: Trovet - urinární dieta granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, s největší pravděpodobností nemá Virovet na krev v moči žádný vliv. Doporučila bych Vám kontrolu moče u svého veterináře, hlavně mikroskopické vyšetření močového sedimentu, pH 9 by odpovídala výskytu struvitů a zánětu, který podporuje díky vyššímu pH vznik struvitových kamenů. Dieta na okyselení moči je základ úspěchu. Podávejte Imunovet a Kingvet 2x denně 2 kapky, Cytovet 2x denně 1kapsli a můžete podbřišek mazat Artrinem. Pokud léčba do 14 dnů nebude zabírat doporučuji podávat antibiotika. Hezký večer


15.07.2019

Odesílatel: Gabriela Cirhanová Havlíková
Předmět: Onemocnění jater u kocky

Dobrý den,dcera měla mononukleózu,byly mi doporuceny kapky Regalen,výsledky byly skvělé,po pár dnech letěly ty správné hodnoty nahoru,chtěla jsem se zeptat,zda tyto kapky můžu dávat i kočce,má problémy s játry, veterinář doporučil dietní granule a dostali jsme tabletky,já bych chtěla léčbu podpořit i Regalenem se kterým mám výborné zkušenosti. Nebo mi doporucite jiné přípravky?Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Věk: 7 let, váha: 3 kg, způsob krmení: Granule,konzervy

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, Regalen doporučuji 2x denně 2 kapky, podávejte i Cytovet 2x denně 1 kapsli /můžete i vysypat do krmení/ 3 týdny, týden pauza a poté opět 3 týdny. Hezký den


15.07.2019

Odesílatel: Lenka Stavělová
Předmět: Dotaz

Dobrý den.Máme šarpejku která se potýká od 1 roku věku s problémy s kúží.V jednom kuse se škrábe,kouše až do krve.Granule byly doporučeny vetrinářem,jí je už 4 roky a problémy přetrvávají...dělali jí stěr,tam byly bakterie v kúži,rozbor na alergie jsme nepodstoupily.Je vhodný váš přípravek IMUNOVET na tyto potíže?
Věk: 7, váha: 25, způsob krmení: Granule DERM DEFENSE sKIN cARE

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, Imunovet podávejte 2x denně 3 kapky, Gynevet 2x denně 3 kapky a Omegavet 3x denně 5 kapek. Vše podávejte 3týdny. Doporučila bych Vám krevní testy pro vyloučení potravinové alergie. Poté se mi ozvěte na email lucie20000@seznam.cz


15.07.2019

Odesílatel: Lenka Stavělová
Předmět: Dotaz

Dobrý den.Máme šarpejku která se potýká od 1 roku věku s problémy s kúží.V jednom kuse se škrábe,kouše až do krve.Granule byly doporučeny vetrinářem,jí je už 4 roky a problémy přetrvávají...dělali jí stěr,tam byly bakterie v kúži,rozbor na alergie jsme nepodstoupily.Je vhodný váš přípravek IMUNOVET na tyto potíže?
Věk: 7, váha: 25, způsob krmení: Granule DERM DEFENSE sKIN cARE

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, Imunovet podávejte 2x denně 3 kapky, Gynevet 2x denně 3 kapky a Omegavet 3x denně 5 kapek. Vše podávejte 3týdny. Doporučila bych Vám krevní testy pro vyloučení potravinové alergie. Poté se mi ozvěte na email lucie20000@seznam.cz


15.07.2019

Odesílatel: Martina Havlíčková
Předmět: jezevčík - problémy se zády a chůzí

Dobrý den, moje fenka dlouhosrstého jezevčíka (věk 5 let) měla od 26.6.2019 problémy se zády a s chůzí na zadních nohách (tahala je asi 4 dny za sebou) aniž by prodělala úraz. Léčba v Chorvatsku od 26.6. : injekce vit. B 12, Spasmex, Rycarfa . Vyšetření RTG suženje L4-L5 a L5-L6 prostora sa pojačanom sjenom intervertebralnog prostora L4-L5. Nález SUSP.PROTRUSIO DISCUS HERNIAE a DILATATIO CORDIS. Léčba v ČR od 28.6.: injekce vit. B 12 a Spasmex do 30.6. denně + 4.7. Dále lék PREDNISON od 1.7. 1-0-1, od 4.7. 1-0-1/2 od 10.7. 8-10dní 1-0-0. Při užívání léku velmi pila, 3 noci jsem ji vynášela čůrat po 2 hod. a vypadala velmi unaveně. Nyní se potřeba pití snížila a v moči nebyl žádný zánět prokázán. Další snížení dávky při nezhoršujícím se zdravotním stavu na užití 3x 1 léku každý 2.den. Jinak se stále snažíme dodržovat co nejvíce klidový režim. Díky tomu a lékům při kterých má větší hlad, trochu přibrala. Její zdravotní stav k dnešnímu dni : může i běhat, postavit se na zadní nohy , je už veselejší Z mého pohledu injekce snášela mnohem líp než kortikosteroidy. Chtěla bych pro ní nějaké přípravky od firmy ENERGY na rychlé zregenerování po lécích, na předcházení problémům se zády a na podporu funkci srdíčka. Tedy pokud to jde vzhledem k jejím nálezům. Předem Vám velice moc děkuji za radu.
Věk: 5, váha: 7, způsob krmení: granule - NUTRAM,PETKULT

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, na regeneraci podávejte Skelevet 2x denně 1 cps 3 týdny, Vitamarin cps 2x denně 1 cps 3 týdny.Podávejte Kingvet 3x denně 2 kapky 3 týdny, týden pauza. Poté mi napište na email lucie20000@seznam.cz. Hezký den


14.07.2019

Odesílatel: Blanka Nová
Předmět: NÁDOR U KONEČNÍKU

DOBRÝ VEČER,STARŠÍMU Z MÝCH DVOU PSŮ ,SE OBJEVIL MALÝ NÁDOR U KONEČNÍKU( ZHRUBA 2CM)V PÁTEK TO VIDĚL NÁŠ PAN DOKTOR S TÍM, ŽE VZHLEDEM K VĚKU ( MÁ PŘES 15 LET, ZLATÝ RETRÍVR) TO NECHÁME BÝT,POKUD SE TO NEBUDE RADIKÁLNĚ ZVĚTŠOVAT KVŮLI VYPRAZDŇOVÁNÍ,PAK BYCH MUSELA HO NECHAT ODEJÍT. JE TO MŮJ NEJLEPŠÍ KAMARÁD A VÍM, ŽE STÁŘÍ NEOBELSTÍM. NEVÍME JESTLI SE JEDNÁ O ZHOUBNÝ NÁDOR, NIKDY ŽÁDNÉ VÁŽNÉ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE NEMĚL ANI ŽÁDNOU OPERACI RÁD NA SVĚTĚ A TAK BYCH MU CHTĚLA DOPŘÁT KLIDNÉ "ODCHÁZENÍ". PROČÍTALA JSEM VAŠE PŘÍPRAVKY, ALE RADY SI NEVÍM. MŮŽU MI NĚJAK POMOCI? DĚKUJI MOC. BLANKA NOVÁ
Věk: 15, váha: 34, způsob krmení: KONZERVY,GRANULE

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer pani Nová, Ano, stáří neobelstíme, ani u našich zvířecích miláčů, ani u sebe...To je zákon přírody...Důležíté je, snažit se co nejvíce zachovat důstojný život až do konce a odcházení bez bolesti... Pro dg Vašeho pejska bych Vám doporučil zkusit podávat z nešich produktů Annonu - 3 kapky 2xdenně. Annona se osvědčila při ovlivnění různých onkologických onemocnění, můžeme se pokusit zpomalit růst útvaru, nebo jeho zapouzdření, aby se již nezvětšoval. Annonu podávejte 3 týdny, tento cyklus můžeme opakovat, dle vývoje zdravotního stavu. Po delším užívání Annony je dobré přidat Probiovet. Annona kromě tohoto selektivního účinku na nádorové buňky také starším pejskům navrací chuť do života, má vitalizační účinky. Pokud budete chtít během terapie dále poradit, napište mi na můj email výše. Držím palce, ať Vám dělá pejsek ještě dlouho radost! S pozdravem L.Arden


12.07.2019

Odesílatel: Pavla Schejbalová
Předmět: klouby a hybnost

Dobrý den, mám 12letou fenku malétzské psíka. Po kastraci a odstranění mléčných žláz v 9 letech (nádory, nezhoubné) přibrala. V současné době má granule Annamaet grain free lean, po kterých přestala přibírat, ale nehubne. Občas dostane pár pamlsků (italské Crancy dentalsnack, Woolf rabbit nebo borůvka), ale opravdu minimum. Ke granulím dostává večer trochu masa (kuřecí, ryba, kachna). Potřebovala by více pohybu, ale to je zase omezené jejím hybností. Rychle se zadýchá a z důvodu luxace čéšky na obou zadních nohách má chůzi omezenou, přijde mi, že hodně zatěžuje přední packy a špatnou chůzí si namáhá i záda. Ráda bych jí pomohla, jak zhubnout, tak posílit klouby, aby mohla mít více pohybu a nebylo to pro ni spíše utrpení. Děkuji za jakoukoli radu.
Věk: 12, váha: 8, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Dobrý den pani Schejbalová, V tomto případě je opravdu na prvním místě správné krmení pro seniory, aby fenka měla vyváženou a současně méně kalorickou stravu, aby ji udržovala v optimální kondici. Pokud budete chtít více toto téma probrat, napište mi na můj email. Na zlepšení pohybových potíží Vám můžu z našich produktů doporučit kombinaci Kingvet 2xdenně 2 kapky a Skelevet 1 tobolku denně, na dobu 3 týdnů. Tento cyklus můžete dle potřeby zopakovat. V jejím věku bych přidal během roku několi 3 týdenních cyklů Fytovetu. S pozdravem L.Arden


11.07.2019

Odesílatel: Dana Boudová
Předmět: Kocour - nateklá packa

Dobrý den, náš kocour před 4 dny začal napadat na levou zadní packu a druhý den jsme tam objevili zapíchnutou osinu z pole (z obilí). Osinu jsme vytáhli a ihned potřeli přípravkem Imunovet. Na jiný problém již Imunovet 3 týdny užívá (1x denně 2 kapky) a teď jsme zvýšily dávku na 2x denně 4 kapky a nohu potíráme Imunovetem. Rána není otevřená, ale zespodu na chodidle (na patě) má nohu oteklou. Chodí stále po třech packách a na nohu nedošlápne (třetí den). Máme vytrvat a věřit, že se noha zlepší, když užívá Imunovet anebo s každou ,,banalitou" se musí navštívit veterinář? Pokud bychom jeli za veterinářem, nikdy bychom nezjistili, zda Imunovet (dračí krev) má takovou sílu, jaká se u Vás prezentuje. Nechceme do zvířat cpát neustále nějaká antibiotika a chtěli bychom jim pomoci přírodní cestou (když se jedná o takový problém, jako je zadřená noha). Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Dana Boudová
Věk: 3, váha: 4 kg, způsob krmení: granule, konzervy

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den pani Boudová, Imunovet je opravdu výborný ve svém účinku při zevním i vnitřním použití. Při zevním použití musíte být ale opatrní a to z toho důvodu, že velice rychle ránu zavírá (odpovídá jeho účinku v popisu). Což znamená, že pokud v ráně zůstane část cizího tělesa, může dojít z zánětu a rána je potřeba otevřít a znovu vyčistit. Proto bych tedy v tomto případě navštvil veterinárního lékaře, aby jste měli jistotu, že jste ránu dostatečně vyčistili a odstranili vše, a nedochízí druhotně k zanícení. S pozdravem, L.Arden


11.07.2019

Odesílatel: Kateřina špinkova
Předmět: Falešná březost

Dobrý den, mohli by jste mi prosím poradit jak můžu pomoci své fene s falešnou březosti když má v cecikach mléko? Jak ji toho zbavit pomoci ji? Dekuji
Věk: 6, váha: 37, způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Pokud se již objevila laktace, podávejte fence 2xdenně 3 kapky Virovetu. Virovet vysuší mléčnou lištu a laktace odezní. Pro prevenci těchto potíží a předcházení falešné březosti, během roku udělejte 3 týdenní cyklus Gynevetu (alespon 2 ročně), tak, abyste Gynevet podávala v obdodí, kdy se fenka nehárá. S pozdravem L.Arden


10.07.2019

Odesílatel: Hana Pavlisová
Předmět: dotaz bolesti zad a kloubů

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám 9 letou fenku jezevčíka kříženého s německým ovčákem středního vzrůstu. Oproti silnému tělu má slabší tlapky, proto jí zřejmě začaly trápit bolesti jak zad tak kloubů u tlapek. Poradili byste nám, prosím vás, nějaký váš přípravek, který by jí pomohl na bolesti zad a kloubů? Zároveň by bylo dobré, aby to bylo i na celkové zklidnění nervové soustavy na strachy z okolí např. větší hluk. Předem děkuji za radu. S pozdravem Hana Pavlisová
Věk: 9, váha: cca 8 kg, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer pani Pavlisová, Rozdělím Váš dotaz na 2 části: na pohybové potiže podávejte 2xdenně Kingvet 2 kapky a přidejte Skelevet 1 tobolku denně - cyklus 3 týdny podávání a 1 týden pauza. Pokud by potíže byly zánětlivého charakteru, začněte na pár dní s podáváním Regavetu, poté ponechte 1 týden pauzu a nasa`dte Kingvet (vždy dodržte týdenní odstup mezi těmito produkty). Na celkové zklidnění a bázlivost z našich produktů můžete zkusit podávat Etovet - opět 2xdenně 2 kapky na 3 týdny, při těchto psychických potížích je dobré cyklus alespon 2-3 zopakovat, S pozdravem L.Arden


10.07.2019

Odesílatel: Pavla Pěničková
Předmět: Mozková příhoda (fenka)

Dobrý den, už jsem psala v měsíci dubnu ohledně mozkové příhody naší 9 leté fenky. Podávaly jsme jí 3x 3 týdny gynevet + fytovet + omegavet + pangamin (brzy po mozkové příhodě měla 2 dny korovet). Chtěla bych se zeptat jak pokračovat dále? Fenka je v relativně dobré kondici, motorika pohybu už se taky zlepšila, jen si je trošičku méně jistá při doskoku a schodech dolů. Ale stále jí zůstává hlavička nakřivo. Jinak se zdá být celkem v pořádku. Máme ještě pokračovat s gynevetem (+ fytovet, omegavet a pangamin) nebo zvolit nějaký jiný produkt? Děkuji moc za radu.
Věk: 13, váha: 9, způsob krmení: granule zastudena lisované + vařené maso

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer, Produkty podáváte správně, po mozkových příhodách je tato kombinace produktů velice účinná. Je ale dobré udělat v podávání pauzu, nepodávat celoročně. Doporučujeme po stabilizaci stavu tento cyklus opakovat 2-3x ročně. Fytovet můžete během roku podávat častěji. Pokud by se objevila ataka mrtvice, opět zahajte podávání Korovetu a následně cyklus s Gynevetem, jk jste již podávala. S pozdravem, L.Arden


10.07.2019

Odesílatel: milena šumšalová
Předmět: Záchvaty "šílenství" u psa

Dobré ráno, pes flat coated retrívr v rozmezí 2-3 týdnech v různou denní dobu při běžném denním režimu vrhl na vstupní dveře panelákového bytu a po dobu minimálně hodiny i déle se snažil prokousat ven, před dvěma dny se to skoro podařilo, soused nahrál z chodby video, hrozné zvuky narážení a bušení do dveří. Pes jinak nejeví žádné známky neklidu či stavu zmatenosti, stresu, demence. Z opatrnosti jsem byla u veterináře, krevní rozbor v pořádku, že by epilepsie? ale žádné jiné příznaky. Ach jo děsí mě to. děkuji za zamyšlení. Milena
Věk: 9let, váha: 34 kg, způsob krmení: hypoalergenní granule nevzpomenu si název

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer, Tento dotaz je hodně neobvyklý. Myslím, že takto z krátkého rozboru nejsem schopný Vám pomoci tak, abychom mohli vyřešit příčinu problému, proč tyto záchvaty se objevují. Velice jednoduše v tuto chvíli Vám z našich produktů doporučím podávat 2xdenně Etovet po dobu 3 týdnů, poté 1 týden pauza. Cyklus můžete opakovat. Bylo by dobré, pokud by se tento problém rozebral z pohledu psychosomatiky. Pokud budete chtít, napište mi na můj email, můžu Vás poslat ke kolegyni, která se tímto zabývá více. S pozdravem L.Arden


09.07.2019

Odesílatel: Petra Čáslavková
Předmět: zánět slinivky u štěněte

Vážená paní doktorko, Vážený pane doktore, dovoluji se na Vás obrátit s prosbou o radu, jak pomoci svému štěndu Kavalíří holčičky (4,5 měsíce), která má aktuálně zánět slinivky. Vše začalo bakteriální infekcí a ATB (hlen s krví), po vysazení ATB bylo chvíli období klidu, ale cca po 10 -14 -ti dnech se vrátily průjmy s hlenem. Byly nasazeny druhá ATB, během nich se vše urovnalo, po 10 - ti dnech jsme je dobrali a den po vysazení se průjmy vrátily. Zkusila jsem dietu, ale rýže s kuřecím a dušenou mrkví nepomohla, nasadila jsem dle doporučení 2 hodiny před jídlem Cytovet, potom ranní jídlo (vařené vločky ve vývaru s trochou kuřecího) s 2 kapkami Regavetu a Probiosan Inovum, po jídle 3 kapky DragsImun, k obědu vločky, kuřecí a 3 kapky DragsImun, odpoledne Cytovet a za dvě hodiny večeře vločky s kuřecím, Probiosan Inovum, 2 kapky Regavetu a 3 kapky Dragsimun. Vše jsem dělala maximálně dle doporučení s těmito přípravky, ale dostavil se vodnatý průjem s hlenem. Vyhledala jsem opět vetrináře, udělali jsme ultrazvuk, kde vše OK až na zvětšenou slezinu a krevní odběry, kde vše v normálu až na ukazatela pankreatidy a nízké krevní destičky, což si nedokážeme vysvětlit , proč. nyní tedy máme Calibru Gastrointestinal a zítra jdeme pro ATB, prý jako clona pro vyléčení slinivky. Mhu štěňátko podpořit výrobky Energy? POkud ano, kterými a jak? Nechci ji předávkovat, uškodit, jen polepši. Štěndo je hravé, není apatické a žere, chytlo se to prý na začátku. Děkuji za Vaši odpověď! Petra Čáslavková
Věk: 4,5 měsíce, váha: 4,2 kg, způsob krmení: Reico konzervy, Reico Olymp granule, Calibra gastrointestinal konzerva

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den pani Čáslavková, Pokud byste chtěla odpověd přímo od pani doktorky, se kterou jste dříve problém konzultovala - napište mi její jméno, dotaz jí přepošlu. Já bych Vám doporučil určitě pokračovat ještě s Probiovetem - fenka dostala hodně atb léčby, abychom střevní mikrofloru dobře doplnili. Regavet bych taktéž volil pokračovat s podáváním, doplnil bych ještě Fytovet do napájecí vody. Cytovet bych v tuto chvíli nedával, ale můžete zkusit nasadit Etovet 2xdenně na 3 týdny nebo na dobu obtíží s průjmem. S pozdravem L.Arden


09.07.2019

Odesílatel: Iveta Mundoková - mundokp@seznam.cz
Předmět: eroze v oku

Dobrý den, máme fenu aljašského malamuta a už potřetí se jí objevila eroze v oku. 2x byla operována, kdy došlo ke zbroušení a na dobu 14 dní měla ochranou čočku. Teˇd po týdnu od operace se eroze opět objevila. Vyšetření štítné žlázy je negativní. Prosím o radu jak jí pomoci - aby se jí eroze opakovaně nedělali. Děkuji Mundoková Iveta mundokp@seznam.cz
Věk: 8 let, váha: 36 kg, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Z našich produktů bych Vám doporučil podávat pejskovi Imunovet 2xdenně po dobu 3 týdnů, další opakování cyklu dle vývoje potíží. Sledujte pečlivě, zda se pes nemůže někde zranit a přivodit si opakovaně poranění oka. Dále by bylo možné, pokud by stav byl zánětlivý, nasadit Regavet - zde bych Vám ale doporučil nejdříve udělat jaterní testy, zda jsou funkce jater v pořádku. S pozdravem L.Arden


08.07.2019

Odesílatel: Dušková
Předmět: Prosba o radu

Dobrý den, moc bych vás chtela poprosit o radu. Mám rotvajlera, který trpí od mala průjmy, vyzkoušela jsem snad všechna krmení a nejlépe dáváme granule lisování za studena,ale stejně je to tak napůl řídké. Prosím je něco co by mu pomohlo? Moc děkuji a krásný den Dušková
Věk: 3,5 roku, váha: Nevim, způsob krmení: Granule lisování za studena

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer pani Dušková, Pokud pes trpí průjmy od štěněte, určitě bych stále zvažoval změnu stravy, ta bývá klíčová při těchto chronických potížích. Z našich energy produktů bych Vám doporučil při akutním problému podávat Regavet 2xdenně (počet kapek dle hmotnosti) a přidat Probiovet - ten bych podával v případě Vašeho pejska dlouhodobě, např.2 cykly po 3 týdnech. Pokud budete chtít poradit více ohledně krmení, napište mi na můj email. S pozdravem Lukáš Arden


08.07.2019

Odesílatel: Žaneta Himlová
Předmět: Nález v bříšku u kočičky

Dobrý den, paní doktorko, Děkuji za odpověď.Na Vás email jsem napsala doplnění. Immunovet a probiovet už kočičce dáváme, musíme ji krmit tekutou výživou strikackou, sama jen pije a papat nechce. Myslíme,že má i něco s jatry,protože má nazloutlou kůži v uších a na bříšku,kde je oholena kvuli uzt. Je něco co bychom ji mohli dokoupit na ty játra? Moc Vám děkujeme.
Věk: 7,5, váha: 3.4, způsob krmení: Granule brit care sensitive, konzervy animonda

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Himlová, odpověď jsem Vám poslala na email, z kterého jste upřesňovala zdravotní stav kočičky. S pozdravem MM.


07.07.2019

Odesílatel: Lucie Smolkova
Předmět: Kanarek

Dobry den.Jeste na Vas mam dotaz.Mame kanari.A jedna samicka ma prujem.A je takova jina nez ostatni.Me tak napadlo nepomohl by ji neco na prujem Cytovet nebo Probiovet,Renovet a jake davkovani maximalne ji to rozpustit do napajecky..Drive na prujem jsme o jednu samicku taky prisli..Ale ta byla krasna..hnedo- oranzova.Skoda ji..??ji jsme zkouseli rozpustit zivocisne uhli do vody a ani to nijak nepila...Predem dekuji za odpoved.Smolkova Lucie
Věk: 2 roky, váha: ........., způsob krmení: Smes pro kanari

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Smolková, kanáří samičce zkuste do napájecí vody rozpustit Cytovet. Koncentraci bych volila 1 kapsli do 300ml vody, pokud by tento roztok nechtěla přijímat, ředila bych ještě více. Na směs pro kanárky v krmítku nasypejte trochu Probiovetu a promíchejte. S pozdravem Milena Martincová.


07.07.2019

Odesílatel: Martina Pagáčová
Předmět: selhávání ledvin

Dobrý den, máme 5 let starou vlkodavku. Asi poslední měsíc se mi moc nezdála. Méně jedla a na procházkách byla rychleji unavená. Přičítala jsem to horku v posledních měsících. Pro jistotu jsme ji u vet nechali vzít krev. V biochemii vyšla hodnota kreatininu 213 umol/l a močovina 19,1 mmol/l, dále ALT 1,66 ukat/l. Jinak vše ostatní v normě. Hematologie také bez patologie. Myslím, že pije stále stejně. Ani močení není zvýšeno. Na jaře jsme jí dali obojek proti klíšťatům, za čas (nevím jak dlouho, ale né víc jak měsíc) začala zvláštně pokašlávat, tak jsem jí ho sundala a kašel ustoupil, ale zvýšená únava zůstala. Bohužel nevím co to bylo za značku. Možná by se to dalo dohledat u vet, kde jsme ho pořídili. Veterinářka říká, že to nemůže mít souvislost, ale pro jistotu uvádím. Na doporučení vet jsme zahájili infuzní terapii. Máme vykapáno 1,5 l a zítra se chystáme znovu na odběr krve. Také jsme snížili obsah bílkovin ve stravě a dáváme víc příloh. Problém je, že jí to moc nechutná. Ale to nějak vymyslíme. Chci se zeptat jaký je váš názor na zahájení terapie produkty energy. Čím mám začít? Jak mám dávkovat? A jaké jsou vyhlídky. Děkuji za radu Pagáčová
Věk: 5, váha: 67, způsob krmení: barf

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Pagáčová, na selhávání ledvin doporučím Vaší vlkodavce Regavet a Probiovet. Regavet šetří ledviny podporou jaterních funkcí, energetického a bílkovinného metabolismu a detoxikace. Odstraňuje únavu, zlepšuje chuť k jídlu. Protože jde o vlkodava, kašel, únavu a letní období Ohně, když se příznaky objevily, nechejte ještě zkontrolovat srdce. Vlkodavové na srdce trpí a ledviny mohu být souvisejícím nálezem, tím spíše že nepozorujete zvýšené pití ani močení. V tomto případě bude rovněž vhodný Regavet, případně doplňkově Fytovet. Regavet dávkujte 2x denně 3 kapky. Je to dávka nižší než plná doporučená na její hmotnost, ale začala bych dávkou nižší kvůli lehce zvýšenému enzymu ALT. Jaké jsou vyhlídky nelze zatím říci. Záleží na stupni postižení (vyšetření srdce, moči, ultrazvuku ledvin) a rychlosti progrese onemocnění (kontrolní odběry, dodržení diety a medikace). V případě potřeby se mi prosím ozvěte na můj email. S pozdravem Milena Martincová.


04.07.2019

Odesílatel: Marie Hauková
Předmět: Odpověď

Dobrý den, paní doktorko Martincová, děkuji za doporučení, odhadla jste zákrok přesně, ano je po operaci páteře, odstranění meziobratlové plotýnky Th13/L1. Dobře se nám zotavuje, nejraději by už běhal sám a pořád :). Výrobky si objednám v klubu. Ještě jednou moc děkuji a jsem s pozdravem Marie Hauková
Věk: 14, váha: 10,6, způsob krmení: granule většinou

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Hauková, přeji Dennymu brzké zotavení a oběma hodně zdraví. MM


04.07.2019

Odesílatel: Eva Vlčková - eva.vlcice@gmail.com
Předmět: Bolest kloubů u kocourap

Dobrý den, prosim o radu co pořídit kocourkovi. Posledni dny je pomalej v pohybu, ma hůře pohyblive zadní nohy a asi ho to bolí pri omaku. Jako by zestarl za tyden o 5let. Moc dekuji. Vlčková
Věk: 9, váha: 4kg, způsob krmení: Konzervy, granule a kapsičky všeho druhu

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Vlčková, bylo by jednoduché doporučit Vašemu kocourovi na klouby Regavet a Skelevet, ale raději s ním zajděte na veterinu, uvedené příznaky mohou mít i jinou příčinu, např. tromboembolii cév zadních končetin v důsledku onemocnění srdce nebo zranění. Pakliže veterinář potvrdí artrozu, můžete tyto produkty objednat. S pozdravem Milena Martincová.


03.07.2019

Odesílatel: MarieHaukova@seznam.cz
Předmět: Doplněk stravy po operaci

Dobrý den, prosím o doporučení přípravku z výrobků energy pro našeho psa Dennyho, který je po operaci. Dg. těžká paraparéza. Denny je od operace 26.6. už doma, dobře se zlepšuje, je v pohodě, jen bych mu chtěla do stravy přidat "nějakého pomocníka". Moc děkuji za doporučení a jsem s pozdravem Marie Hauková
Věk: 14, váha: 10,6, způsob krmení: granule většinou

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Hauková, po jaké operaci je Váš pejsek Denny? Z Vašeho dotazu to nevyplývá. Těžká paraparéza znamená "těžké částečné ochrnutí dolních (zadních) končetin", ale nehovoří to o příčině. Jestliže měl Váš Denny vyhřezlou meziobratlovou ploténku a operovali mu páteř, podávejte pro lepší zotavení kombinaci Kingvet a Imunovet po dobu 3 týdnů. Kingvet nalačno, Imunovet po jídle, od obojího 2x denně 2 kapky. Pro obnovu nervových funkcí bude vhodný vit B, v přírodní formě např. Pangamin. S pozdravem Milena Martincová.


03.07.2019

Odesílatel: Pavel Kučera
Předmět: Selhávání ledvin

Hezký den. Máme kocoura (burmilla), v dubnu jsme požádali o SDMA test, který ukázal 0,83 µmol/L. Dostal dietu viz výše, ale na včerejší kontrole se objevila horší biochemie a hypoalbuminémie (urea 13,2; glc 4,8; ALP pod 0,83; CB 65; ALT 0,48; Alb 26; AST pod 0,17; bil 6, na aktuální SDMA ještě čekáme). Dostali jsme Semintru 4mg a pokud bude SDMA horší, pak nás příští týden čekají 3 dny infuzní terapie. Za 3 měsíce zhubnul o 100 g. Chtěl jsem se primárně zeptat, jak řešit rozpor mezi nedostatkem bílkovin z ledvinové diety (a návaznou podvýživou) a tím, že je bílkoviny při ledvinových problémech omezit.. čím tedy vlastně krmit nebo jaké doplňky používat.. Mnohokrát děkuji za pomoc. Pavel Kučera
Věk: 8, váha: 3,9, způsob krmení: Hill`s Prescription Diet Feline K/D kapsičky + Royal Canin VD Feline Renal granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincová@energy.cz) Dobrý den pane Kučero, bohužel Vám asi nedovedu odpovědět na všechny Vaše dotazy. Hodnotu SDMA je obvyklé uvádět v jednotkách µg/dL a norma je 0-14. Pokud se pokusím přepočítat z uvedených µmol/L, vychází mi 17,18, čili mírné zvýšení (IRIS klasifikace I.-II). Pro ověření bych však potřebovala znát referenční rozmezí přístroje/laboratoře, kde byl test prováděn. Dále se neshoduji s nálezem hypoalbuminémie, albumin uvádíte 26 g/l, norma u koček je 24-42g/l. https://cs.dawiscats.com/hladina-albuminu-pro-kocky/. Ztráty albuminu jsou u pacientů s CKD (chronické renální selhávání) způsobeny zejména jeho zvýšeným vylučováním ledvinami přes ne zcela funkční glomerulární membránu. Doporučím tedy vyšetřit moč na tzv. UP/UC (proteinurie - Váš vet ale bude vědět). Hubnutí může být způsobeno přechodem na ledvinnou dietu, ale také progresí ledvinného onemocnění. Krmit tedy rozhodně dietou, buď komerční nebo vařenou, balanc je někdy těžké najít už právě proto, že každý pacient je jiný... Ohledně doplňků, zde Vám poradím Regavet - šetří ledviny, zahřívá, zpomaluje stárnutí a degenerativní procesy. Snižuje množství přijaté vody a zvyšuje hustotu moči. Zlepšuje jaterní funkce, čímž ulevuje ledvinám. Doplňkově lze podávat Probiovet, úpravou střevní mikroflory snižuje toxickou zátěž celého organismu, zlepšuje apetit a využitelnost živin. S pozdravem Milena Martincová.


03.07.2019

Odesílatel: Žaneta Himlová
Předmět: Nález v bříšku u kočičky

Dobrý den, máme 7,5 letou kočičku, kastrovanou. Začala více zvracet i nenatravenou potravu a v dubnu u veterinaře dostala antibiotika, chodili jsme na kapacky a po ultrazvuku byla zjištěna kulicka v bříšku.krev měla dobrou,ze všechny organy jsou v pořádku. Po konzulataci i s dalším veterinářem jsem neoperovali(bali jsme se,že jakmile ji otevrou mohla by umřít rovnou) a pan doktor nasadil Famosan 2x denně pulku a čtvrtku medrolu 2x denně. Kočička začala lépe jíst a už tolik nezvracela ( jen občas chlupy a trávu),ale stále má průjem a v poslední době méně jí, granule nechce, jen kapsicky a nebo ten sos z kapsicek a je smutná.....chodí i ven a občas chytí mys kterou sni. V poslední době nám přijde, že i mota zadní nožičky. Je prosím nějaký preparát co by ji mohl pomoci, aby neměla tolik průjem a,měla více chuť k jídlu? Moc Vám děkujeme.
Věk: 7,5, váha: 3.4, způsob krmení: Granule brit care sensitive, konzervy animonda

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Himlová, popravdě, nevím co si mám představit pod pojmem "kulička v bříšku". Hádám, že by se mohlo jednat o zvětšenou reaktivní mízní uzlinu. Zde je důležité vědět, zda je tam jen jedna, nebo je zvětšených uzlin více, případně jak vypadají střeva - zda není stěna střev zesílená, infiltrovaná. Podle nasazené terapie se domnívám, že Vás pan doktor má podezření buď na alimentární lymfom, nebo na tzv. IBD - nespecifický střevní zánět. Tyto dvě diagnózy totiž pozitivně odpovídají na kortikoidy (medrol). IBD výrazně a trvale, lymfom bohužel jen dočasně. Píšete, že kočička má stále průjem. Ten měla i před nasazením léčby nebo až po ní? Jak průjem vypadá? Častá stolice, malé množství nebo naopak velký objem a nestrávené zbytky? Zhubla kočička od toho dubna? Z přípravků Energy bych Vám doporučila Imunovet, jeho účinek bude ale nejspíš tlumen medrolem. Pro zmírnění průjmu lze podávat Probiovet - 1 kapsli denně, nejlépe v jinou dobu než medrol. Patrně jste zkoušeli gastrointestinální dietu? Pro upřesnění informací prosím pište na milena.martincova@energy.cz.


02.07.2019

Odesílatel: Iva Horecká
Předmět: Štěně a Energy?

Dobrý den, v dohledné době si pořídím štěně velkého plemene, bude mu 8 týdnů. Svým ostatním psům podávám pravidelně Probiovet a 2x ročně Regavet a následně Renovet. Může totéž dostávat i takto malé = mladé štěně? Děkuji,
Věk: 8 týdnů, váha: 8-10kg?, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Horecká, takto malému štěněti můžete Probiovet bez obav podávat. Pomůže zvládnout přechod na nový způsob krmení a podpoří rozvoj střevní mikroflóry. Místo Regavetu doporučím raději Virovet, je jemnější, vhodný pro období odstavu a adaptaci na nové podmínky. Dále štěně čeká série preventivních očkování a odčervení a Virovet zlepšuje imunitní odpověď, tvorbu protilátek a snižuje rizika vedlejších reakcí po vakcinaci. V období růstového spurtu (3-7 měsíců) lze preventivně zařadit Skelevet. Regavet schovejte na později, případně je možné sáhnout po něm, kdyby se objevily někdy trávicí/žaludeční obtíže. S pozdravem Milena Martincová.


01.07.2019

Odesílatel: Michaela Trčková
Předmět: bradavice

Dobrý den, prosím Vás o informaci zda mi doporučíte něco na bradavičky pro mou fenku Italského chrtíka Betullku. Udělaly se jí při hárání tři bradavice a našla jsem i jednu podkožní. Užíváme při obtížích Renovet a pravidelně Fitomineral do vody. Na nějaké drobné poranění (zlomený drápek) Drags Imun. Předem Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem Michaela Trčková tel.:724257585
Věk: 8, váha: 5 kg, způsob krmení: granulky Fresh Mix

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Trčková, bradavičky, pokud nejsou infekční (častější výskyt u mladých zvířat), většinou svědčí o oslabené buněčné imunitě. Doporučujeme na ně vnitřně Imunovet (Drags Imun) a lokálně potírat Audivetem. Otázkou je, zda to jsou opravdu bradavice, jak souvisí jejich výskyt s háráním, případně v jaké jsou lokalizaci? Nejlepší by bylo kdybyste mohla poslat fotky bradavic a bližší informace na můj email milena.martincova@energy.cz. S pozdravem MM.


01.07.2019

Odesílatel: Josefina Hynková
Předmět: skelevet/renovat

Dobrý den, mám cca desetiměsíční fenku saluki. V mladším štěněčím věku si při hře s ostatními štěňaty narazila přední nohu a pak při větší zátěži / běhání kulhala. Veterinář tehdy nezjistil při prohmatání žádný nález, doporučil klid a naordinoval léky na bolest. Cca dva měsíce byl klid. Aktuálně se jí kulhání po zkušebním krátkém běhu na coursingu zase objevilo a při cvalu např. na výstavě a intenzivnějším běhu si na přední nohu ulevuje a mírně pokulhává. Při normální chůzi na vodítku nekulhá. Samozřejmě nechám nohu vyšetřit znova veterinářem. Mám koupený skelevet a četla jsem si doporučení na renovet, ale nevím zda je pro ni vhodný. Můžete mi prosím doporučit vhodné přípravky a jejich dávkování od Energy, které by pomohly nohu zregenerovat?Děkuji. J.Hynková
Věk: 10 měsíců, váha: 20, způsob krmení: syrové maso,granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Hynková, stěžejní bude vědět, od čeho fenka kulhá - zda se jedná o měkké tkáně (šlacha, kloubní pouzdro) nebo kostní podklad, kloub. Skelevet samozřejmě můžete nasadit i bez ortopedického vyšetření, v dávce 1 kapsle 2x denně. Nutný bude i klidový režim. Postiženou oblast lze natírat krémem Artrin. Na problémy s vazy a šlachami je vhodný Renovet nebo Kingvet (případně je možné oba prostřídat), avšak je potřeba vyloučit příčiny, které by vyžadovaly jiný postup. Ozvěte se proto opět po ortopedickém vyšetření. S pozdravem Milena Martincová.


01.07.2019

Odesílatel: Martina Sugrova
Předmět: Pes zvrací

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na doporučení produktů Energy v případě následujících obtíží. Jedná se o pejska - jezevčík, zvrací od rána asi 10x pak už jen vodu a heleny, nejdřív bílé pak žluté barvy. Zřejmě včera slupl burt na ohni pečeny, dle sdělení male dcery, manžel mu dal na cestu z chalupy kinedril 1/4 prý aby nezvracel. Na veterině sono a RTG, závěr nepracují střeva. Dostal kapacku a antibiotika, prý zánět střev, zůstal hospitalizovany.Mam volat ráno. Již měl v minulosti 2x zánět střev, ale s krvavým prujmem bez zvrácení.
Věk: 5, váha: 9.5, způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Sugrová, v případě že pejsek někde něco sežere, je nejlepší první pomoc Cytovet (detoxikační přípravek, který na sebe naváže škodliviny které by pak mohly dělat zle v trávicím traktu). Při zvracení je lépe kapsli vysypat, naředit s vodou a podat stříkačkou a po hodině či dvou ještě jedou zopakovat. Následně podávat 2x denně 1 kapsli. Dále je možné aplikovat Regavet, zklidňuje žaludek a aktivuje jaterní funkce (metabolizaci, detoxikaci). Pokud je již pejsek na kapačkách a v péči veterinářů, vyčkejte na stabilizaci a lékařskou diagńozu a ozvěte se potom. Určitě nic nezkazíte Probiovetem, který jednak osídlí trávicí trakt vhodnými mikroorganismy, jednak zklidní zánět zažívacího traktu díky obsažené chlorelle. S pozdravem Milena Martincová.


29.06.2019

Odesílatel: Petra Špačková
Předmět: Jak posílit imunitu - kočky

Dobrý den, vzhledem k tomu, ze mam sama velmi dobre zkusenosti s produkty energy, rada bych svym kockam poridila nejaky na podporu imunity, zdravotni stav maji dobry. Kocour byl dva roky zpatky na odstraneni vrchnich zubu a zatim vse dobre. Doporucite, jaky produkt jim poridit jen na udrzeni dobreho zdravi? Dekuju, Spackova
Věk: 9 a 7 let, váha: 6 kg, 3 kg, způsob krmení: granule Sanabelle

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, patrně tedy i víte, že z takovéhoto obecného dotazu bude bohužel také obecná odpověď. Všichni jsme individua vyžadující individuální přístup a o kočkách toto platí dvojnásob. Takže obecně. Můžete posílit imunitu přes očistu střev (regavet, probiovet). Můžete posílit tělo dodáním nenasycených mastných kyselin (Omegavet), minerálů (Fytovet) a můžete využít i zelené potraviny, jako vhodnou vidím zejména chlorellu, spirulinu...


29.06.2019

Odesílatel: Lucie Smolkova
Předmět: Vodni zelva

Dobry den pane doktore.Mam dotaz.Mame doma uz asi 20 let vodni zelvy..A jedna trpi dost casto s ocima..ze se ji delaji v koutku takove bolaky..a opuchaji ji vicka.A je ocividne s toho nervozni protoze se porad osiva...?? Krmime obe zelvy syrovym hovezim srdcem,granulemi pro vodni zelvy.Ovoce,zeleninu odmitaji jist...A davame jim porad komplexni vitaminy.A,B,C...U veterinare jsme sni byli nekolikrat...Daval ji inekcne vitaminy..radil nam davat ji do hermanku ponorit celou.Myslim i framikojin na oci..Nekdy ji to preslo,ale dost se ji to vraci..Jako ted.Jiny veterinar ji dal opet inekcne vytaminy, a dal nam kapicky do oci Maxitrol ty jsme uz dokapali..a porad se osiva...Nemohli by jste mi prosim poradit co sni,nebo co by ji pomohlo vice??
Věk: 20 let, váha: 2 kg, způsob krmení: Syrove hovezi srdce

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) DObrý den, dělejte želvě koupele v Cytovetu, nebo roztokem Cytovetu vyplachujte alespoň oči. (obsah jedné kapsle Cytovetu do 30-400 ml převařené vody). Dávejte ji co nejvíce na sluníčko. Otoky očí jsou opravdu nejčastěji nedostatkem vitamínu. Můžete jí dávat Omegavet kvůli vit.D a obsah kapsle SKelevetu (propíchnout kapsli a obsah vymačkat).


29.06.2019

Odesílatel: Alice Chrpová
Předmět: Krůty - žlutý průjem, černohlavost

Dobrý den, prosím o radu,zda některý přípravek pomáhá na černohlavost krůt. Dnes se mi projevila u 15 měsíčního krocana.Zluty průjem,únava, nežere.Dekuji za odpověď. Alice CH.
Věk: 15 měsíců, váha: Nevim, způsob krmení: Granule,trava

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý večer, nemám s tímto onemocnění v souvislosti s Energy preparáty bohužel osobní ani zprostředkovanou zkušenost. Jedná se často o velmi akutní onemocnění, takže mám obavu, zda byliny stihnou zabrat. Protože je to onemocnění trávicího traktu, jeví se jako vhodný preparát Regavet a také Imunovet. Ale určitě musíte krůty odčervit, abyste se zbavili přenašeče tohoto onemocnění.


28.06.2019

Odesílatel: Helena Bulířová
Předmět: odstranění zubního kamene pod narkozou

Dobrý den! Prosila bych o radu co nasadit mému pejskovi JRT, kterému budou odstraňovat zubní kámen, před zákrokem máme nasadit antibiotika stomorgyl. Rok bere enap 1/2 ráno a večer, byli mu zjištěny snížené bílé krvinky,po ultrazvuku hraniční velikost srdíčka jinak vše vpořádku.Ze začátku byl hodně unavený a měl problém vyjít i menší kopec, po roce braní enapu je zas veselý spokojený pejsek, teď se mu na stoličkách udělal zubní kámen, který mu budou odstraňovat pod narkózou. Mám dobré zkušenosti jen s probiovetem párkrát měl krvavé průjmy. Děkuji za odpověd.
Věk: 8,5, váha: 10, způsob krmení: Yoggies granule a někdy kuře rýže mrkev

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, určitě si pořiďte Imunovet, perfektně stahuje dásně, a navíc se dává i vnitřně na lepší hojení a imunitu. A pak bych doporučovala dvakrát denně 2 kapky Regavetu, začněte týden před zákrokem.


28.06.2019

Odesílatel: Jana Kleinová
Předmět: Hemolitická anémie

Dobrý den, máme fenu BSP, které byla v listopadu diagnostikována hemolitická anémie. Krevní obraz se pohybuje v podstatě v intervalech, taky v momentě, kdy se hodnoty přiblíží normě, opět se začne zhoršovat. Je nějaký Váš produkt, který by byl na toto onemocnění vhodný? Děkuji
Věk: 4, váha: 37, způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, napište mi více informací. Pro terapii podle TČM nestačí diagnoza. Potřebuji vědět o fence co nejvíce informací. Jaké konkrétně má nyní klinické příznaky, jak problém začal, jak dlouho trvá, používáte nějaké léky či preparáty? Máte ještě jiná zvířata? Máte.li, klidně ofoťte lékařské zprávy.


27.06.2019

Odesílatel: Sandra Tyčová
Předmět: Králík - špatné oko

Dobrý den,mám králíka (kastrovaný cca dvouletý samec), který utekl a vrátil se s úplně zalepenýma očima takovým bílým hnisem. Oči jsem začla čistit a proplachovat,jedno se chytlo hned a bylo v pořádku,druhé stále hnisalo a oko ustupovalo dovnitř hlavy. Veterinář nasadil ATB + antibiotické kapky. Oko se zlepšilo jen do té míry,že už z něho teče méně a občas jsou dny,kdy vypadá lépe,ale doléčit se to nepodařilo. Místo všech kapek jsem nakonec dávala vitamin C a bylo tam mírné zlepšení,ale žádná sláva,oko po vysazení C zase ustupuje a to červené ve vnitřním koutku oka zase začíná opuchat. Poradíte mi prosím,kterým přípravkem mu zkusit pomoci? Jinak je králík v pořádku, celou dobu žere i pije. Aktuálně ho nijak nedokrmuji,má volný přístup ven,takže se prěvážně pase,občas zobne sena nebo slámy. Problém trvá už více než měsíc. Předem moc děkuji za odpověď.
Věk: 2 roky, váha: 4 kg, způsob krmení: Seno + tráva

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková(miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, rozpusťte obsah kapsle Cytovetu ve 100 ml převařené vody a oko tím několikrát denně proplachujte. Je možné přidat i celkově dvakrát denně jednu půlkapku Regavetu. Jakou má králík podestýlku. Nemáte prašné seno??? Zkuste eliminovat všechny tyto faktory.


26.06.2019

Odesílatel: Klára Maříková
Předmět: Toulavá kočka

Dobrý den, chci pomoci jedné toulavé kočičce, která si navykla chodit k nám před dům, kde jí u dveří každý večer nechávám misku masa pro kočky a misku vody. Bohužel přes den je tam nechávat nemůžu. Smůla je právě v tom, že chodí jen v noci, kdy právě doma sedává vždy náš kocour v otevřeném okně. Právě předevčírem v tom okně opět seděl, najednou začal vydávat divné zvuky, tak jsem se šla podívat, co se děje a ta kočka tam byla. Rychle jsem běžela pro jinou misku s masem a hned jsem jí ji z dálky nabídla. Kočka na mě chvíli koukala, ale nakonec odešla. Misku jsem tam ale stejně nechala a ráno jswm pak zjistila, že maso je opět snězené, takže se naštěstí i přes ten zážitek vrátila. Bohužel odchytovou klec si nemůžu dovolit a nemám od koho si ji půjčit a navíc brzy za pár dní odníždim na týden pryč a obávám se, že pak po návratu bude vše ztraceno. Napadlo mě akorát zůstat vzhůru za uavřenými dveřmi v předsíni dokud nepřijde, potom otevřít, misku jí vzít a pomalu odsunout do předsíně. Kromě toho, tato kočička odpovídá popisu ztracené kočky, která se ztratila asi kilometr od místa, kde bydlím, ale jestli je to ona nezjistím, dokud ji neodchytím. Když to nebude ona, tak jí chci alespoň najít domov. Prosím o nějaké rady, vím, že je to hodně o získání důvěry z její strany a to je, si myslím, snad ma dobré cestě, ale trošku tomu brání ten náš uličník.
Věk: Cca 2 roky, váha: +- 4 kg, způsob krmení: Maso

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková Dobrý den, patrně jste si spletla poradnu? Toto je poradna o přírodních preparátech Energy a jejich využití pro zdraví zvířat.


26.06.2019

Odesílatel: Jana Maresova
Předmět: Zacinajici selhani ledvin

Dobrý den, prosim o radu. Naše chrtka má začínajici selhání ledvin, mohu ji začít podavat lidský renol? Případně jaké dávkováni? Dnes začneme také se změnou krmení na speciální granule. Moc děkuji.
Věk: 13, váha: 25, způsob krmení: Ryze + maso

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, zrovna na selhání ledvin Renol/Renovet nedoporučujeme. Stav by se mohl výrazně zhoršit. Ale abych Vám mohla doporučit jiný preparát, potřebuji znát více údajů. Napište mi na můj email aktuální stav vašeho pejska. Jaké má nyní konkrétní příznaky? Nechutenství? Více pije, více močí? Hubne? Apod. Zda má a s jakým výsledkem vyšetřeno srdce. A pošlete prosím také výsledky vyšetření krve.


26.06.2019

Odesílatel: Alexandra Rašková
Předmět: psincový kašel

Dobrý den.Potřebuji poradit.Koupila jsem pejska s psincovým kašlem.Kašle už snad 2 měsíce.Dávali jsme jitrocelový sirup,beta glecan,ronacan i synolux.Nic nezabírá.Chtěly bych vyzkoušet nějaký výrobek z EnergVet jen nevím který.Virovet,Kingvet nebo Imunovet??Budu ráda za každou radu.S pozdravem Alex Rašková
Věk: 4 měsíce, váha: 1 kg, způsob krmení: granule RC

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, vzhledem k tomu, že problém trvá již tak dlouho, doporučuji určitě kombinaci Kingvet, dvakrát denně jednu kapku a Imunovet, v tom samém dávkování. Podávejte min dvakrát tři týdny s týdenní pauzou. Kdyby se během krátké doby nezačal lepšit, napište mi na email a terapii upravíme.


26.06.2019

Odesílatel: Alexandra Rašková
Předmět: psincový kašel

Dobrý den.Potřebuji poradit.Koupila jsem pejska s psincovým kašlem.Kašle už snad 2 měsíce.Dávali jsme jitrocelový sirup,beta glecan,ronacan i synolux.Nic nezabírá.Chtěly bych vyzkoušet nějaký výrobek z EnergVet jen nevím který.Virovet,Kingvet nebo Imunovet??Budu ráda za každou radu.S pozdravem Alex Rašková
Věk: 4 měsíce, váha: 1 kg, způsob krmení: granule RC

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, vzhledem k tomu, že problém trvá již tak dlouho, doporučuji určitě kombinaci Kingvet, dvakrát denně jednu kapku a Imunovet, v tom samém dávkování. Podávejte min dvakrát tři týdny s týdenní pauzou. Kdyby se během krátké doby nezačal lepšit, napište mi na email a terapii upravíme.


26.06.2019

Odesílatel: Alexandra Rašková
Předmět: psincový kašel

Dobrý den.Potřebuji poradit.Koupila jsem pejska s psincovým kašlem.Kašle už snad 2 měsíce.Dávali jsme jitrocelový sirup,beta glecan,ronacan i synolux.Nic nezabírá.Chtěly bych vyzkoušet nějaký výrobek z EnergVet jen nevím který.Virovet,Kingvet nebo Imunovet??Budu ráda za každou radu.S pozdravem Alex Rašková
Věk: 4 měsíce, váha: 1 kg, způsob krmení: granule RC

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, vzhledem k tomu, že problém trvá již tak dlouho, doporučuji určitě kombinaci Kingvet, dvakrát denně jednu kapku a Imunovet, v tom samém dávkování. Podávejte min dvakrát tři týdny s týdenní pauzou. Kdyby se během krátké doby nezačal lepšit, napište mi na email a terapii upravíme.


25.06.2019

Odesílatel: Jarmila Skopalová
Předmět: ještě k psí slezině a játrům - dotaz z 21.6.

Paní doktorko velice děkuji, přípravky jsem objednala. Ještě dotaz, zda chápu dobře - všechny tři přípravky podávat najednou, jen u Regavetu udělat přestávku po 3 týdnech. Ostatní dva podávat stále - je to tak? Jarmila Skopalová
Věk: 14, váha: 10kg, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, podávejte všechny preparáty 3 týdny a potom dejte týden přestávku. Hezký den


24.06.2019

Odesílatel: Pastorková
Předmět: kastracia delohy, vaječníkov + začínajúca artróza a dysplazia

Dobrý deň, dnes sme sa vrátili z operácie maternice a vaječníkov (dôvod - zápal maternice s otvoreným kŕčkom). Fenka má vybraté obidvoje vrátane cýst, ktoré boli na vaječníkov aj v okolí vaječníkov. Ostal nám novotvar na mliečnej žľaze a na RNG chrbtice sme videli 3-5 opotrebovaných stavcov (fenka ťažšie vstáva na zadné nohy), na chrbáte je vytvorený opuch - v tukovej vrstve, ktorý asi pravdepodobne vytvorilo telo ako ochranu samotnej zaťaženej chrbtice (na sone nebola prítomná zápalová tekutina ani nič špeciálne). Pred kastráciou bol 3 týždne podávaný regavet. Vyčítala som, že po kastrácií je dobré nasadiť imunnovet 2-0-2 + kingvet 2-0-2 + imunnovet potierať ranu, aby sa rýchlejšie hojila. Otázka znie, ostávať pri tomto postupe alebo nie. A ešte otázka, môžem súčasne riešiť aj to, že pridáme skelevet a annovet (s tým sa nám dobre darilo, akurát háranie nás vždy zastavilo)alebo radšej počkať, kým sa zastabilizuje život po kastrácií a potom pozvolne nabehnúť, prípadne by ste mi odporúčili niečo iné. Ešte spomeniem, že obličky, pečeň aj srdiečko máme v dobrom stave. Budeme sa snažiť ísť s váhou dole, aby nebola chrbtica zbytočne namáhaná. Ďakujem za každú radu. Pekný deň. Pastorková.
Věk: 11, váha: 38,5, způsob krmení: granule v bio kvalite

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, načetla jste vše perfektně.Tento postup doporučuji. A co se týká podávání ANnovetu a SKelevetu...ANnovet se s preparáty pentagramu velmi dobře kombinuje, takže bych ho klidně dávala hned. Se SKelevetem bych počkala, ale čistě jen proto, abyste toho teď nedávali příliš. Většinou bývá ideální číslo 3 preparáty:_) Mimochodem, moc by mne zajímalo složení těch granulí v bio kvalitě, můžete mi jej kdyžtak ofotit a poslat emailem?


24.06.2019

Odesílatel: Eva Horáková
Předmět: zvýšené jaterní enzymy

Dobrý den, naše fenka byla ve čtvrtek 21.6.2019 na kastraci (děloha, vaječníky.)Před zákrokem jsme požádali o odběr krve, kde se ukázalo, že má zvýšené dva jaterní enzymy (jaké, to bohužel nevím) s tím, že je to jen trošku zvýšené. Pan doktor operaci provedl, vše proběhlo bez problémů, fenka se dobře zotavuje, žere, čůrá, stolici má normální. Doktor nám chtěl napsat ostropestřec, dostala jsem od rodiny regavet, konzultovala jsem to s ním, koukl na složení, a říkal, že s tím problém nemá. Na stránkách Energy píšete, že se nemá podávat psům s poruchou jater, tak se radši ptám, jestli je vhodné tento přípravek podávat, nebo si raději nechat napsat ostropestřec od veterináře, případně, jaký prostředek byste ze svých výrobků doporučili. Osobně užívám výrobky od Energy, a dělají mi moc dobře. Děkuji va Horáková
Věk: 5, váha: 11,8, způsob krmení: vařené maso s rýží a zeleninou, konzervy

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, pokud má zvýšené hodnoty jen málo a je bez klinických příznaků,tak je pro ni Regavet opravdu vhodný. Dávejte dvakrát denně 3 kapky. K tomu bych přidala Omegavet (nemá-li ráda rybí pach, tak lze podávat Sacha Inchi) a vit. B, v nejlépe stravitelné podobě jsou buď pivovarské kvasnice nebo spirulina či chlorela.


22.06.2019

Odesílatel: Shiyu Lou
Předmět: Cushingův syndrom

The dog has Cushingův syndrom,He eats rabbit and Diabetic dog food 3 time a day. He is eating some medicines such us Dano Marin,Thistle,Vitamin B,Probiotics. But he still has high blood lipid and not good at Renal function. Do you know which one is suit for him? Thank you very much!
Věk: 8years, váha: 4kg, způsob krmení: ribbit and dog food

Odpověd: Odpovídá MVDr. Mikova Lucie Hallo, you start with Regavet 2x daily 2 drops 14 days, then you follow with Gynevet 2x daily 3 weeks, weeks free and then 2xdaily 2 drops 3 weeks again. Fytovet 10 drops daily to the watter. Then blood control is recommended. Have a nice day.