Zodpovězené dotazy


Hledat:


Odesílatel: Kristína Sláviková
Datum: 02.07.2022
Věk: 8
Váha: 38
Způsob krmení: Granule Brit Care

Trombocytopénia po Anaplazmóze

Dobrý deň, moja fenka Nemeckého stavača po anaplazmóze bojuje s trombocytopéniou už 3 mesiace. Boli jej podávané antibiotiká, famosan na žalúdok a po mesačnej pauze a miernom zlepšení sa veterinár rozhodol začať s chemoterapeutikami vo forme infúznej liečby. Namiesto zlepšenia sa však opäť dostavilo zhoršenie. Chcela by som sa Vás spýtať, či je možné a malo by význam aj pri takejto forme liečby nasadiť Imunovet na podporu krvotvorby. Ďakujem

Odpověd: Dobrý den paní Sláviková, ano, Imunovet rozhodně stojí za to nasadit. S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz)


Odesílatel: Tereza Merunková
Datum: 02.07.2022
Věk: 2
Váha: 14,5
Způsob krmení: barf

Zvětšená mízní uzlina

Dobrý den, již 4 měsíce má naše fenka zvětšenou jednu mízní uzlinu. Biopsie vyšla v pořádku (nález jen buněk mízní uzliny), krve taky v pořádku. Přeléčena antibiotky, ale bez rozdílu. Jinak je zcela zdravá, nepozorujeme u ní žádné jiné problémy, uzlina na dotek nebolestivá. Prosím, poradíte jaký preparát by jí třeba mohl pomoci? Děkuji, Tereza.

Odpověd: Dobrý den paní Merunková, důvodem zvětšené mízní uzliny, pokud biopsie vyšla negativní, může být buď zánět v oblasti touto uzlinou kontrolované, nebo přehnaná imunitní reakce. Na oboje pomůže Imunovet, 2x denně 2 kapky po jídle nebo s krmením, minimálně 3 týdny. S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz)


Odesílatel: Klára Faltýnková
Datum: 02.07.2022
Věk: 8
Váha: 3,2
Způsob krmení: RC renal, kattovit renal

Chronicke selhání ledvin, kocour

Dobrý den, našemu kocourovi zjistili selhávání ledvin, má velmi vysoké hodnoty, urea přes 40, crea 1200, po kapačkách 800. Má renal dietu a pronefru. Veterinářka řekla, že už se nedá nic moc dělat. Myslíte, že by mu pomohl některý z vašich preparátů? Děkuji a přeji hezký den Faltýnková

Odpověd: Dobrý den paní Faltýnková, obávám se, že s takto vysokými hodnotami a pokročilým chronickým selháním ledvin bude už na naše přípravky, jakožto i na jakoukoli jinou léčbu, pozdě. Pokud byste přesto chtěla něco zkusit, nasaďte Korovet, 1x denně 2 kapky. S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz)


Odesílatel: Hana Kotoulová
Datum: 02.07.2022
Věk: 8
Váha: 10,5
Způsob krmení: Royal canin anallergenic

Alergie trávy, prostředí, potravinová

Dobry den, máme francouzského buldocka, nedávno jsem vám psala, ze má problém s ucuravaniˇ. Uziva tedy imunovet a probiovet. Je alergicka. V létě má alergii o dost horší i přes užívání prednisonu. Když ji zvýšíme dávku, bývá zmatená a unavena. Doporucite nám prosím produkt, který by mohl zmírnit svedivost a příznaky alergie? Dekuji, Kotoulová

Odpověd: Dobrý den paní Kotoulová, prednison bude bohužel regeneraci našimi přípravky tlumit, avšak chcete-li vyzkoušet, k těm, co již fenka užívá, přidejte Renovet a Peralgin. S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz).


Odesílatel: Hedvika Boučková
Datum: 01.07.2022
Věk: 10 měsíců
Váha: 40kg
Způsob krmení: granule

Jak pokračování léčby DCM

Dobrý den, mám mladého psa NO, kterému byla v půlce května diagnostikována dilatační kardiomyopatie (dilatovaná LK se zeslabenou systol. fcí). Bere Cardisure. Ihned jsem začala podávat Regavet a po cca 8denní pauze nyní Kingvet. Bohužel nikde v poradně nevidím, jak pokračovat dál? Lze preparáty podávat/střídat trvale? U Regavetu jsem zaznamenala viditelnější účinek než u Kingvetu, pes působil radostněji, energičtěji. Také jsme byli po dobrání Regavetu na kontrolní echokardiografii a dilatace LK se o něco zmenšila, systol. fce zlepšila, nicméně byl nově auskultačně zaznamenán šelest a při echokardiografii konstatována mírně zvětšená levá síň. Pes v průběhu těch 6 týdnů léčby ožil, působí zdravě, ale na kontrolní echokardiografii jsme pozvaní až v září. Ráda bych ho podporovala přípravky Energyvet klidně dlouhodobě, pokud by to mělo smysl, prosím tedy o info jak. Zároveň dodávám, že přidávám i karnitin, koenzym q10, taurin, b-komplex, vit.C, omega3 - zkrátka dělám vše, aby byl v pohodě. Předem děkuji za informace.

Odpověd: Dobrý den paní Boučková, Regavet a Kingvet můžete po 3 týdnech, případně vždy po dvou třítýdenních cyklech střídat. Přestávky po delší době užívání mohou být delší, př. 2 týdny. Doplňkově doporučím ještě Fytovet do vody, mikro i makroprvky a jejich rovnováha jsou pro práci srdečního svalu důležité a Fytovet rovněž urychluje regeneraci, zejména v letním období. S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz)


Odesílatel: Kateřina
Datum: 30.06.2022
Věk: 6 mesicu
Váha: 11kg
Způsob krmení: reico konzervy a granule olymp

Extrémní hubenost

Dobrý den, mám půlroční štěně, které je velmi žravé a na to, že ju krmím velkými dávkami, je extrémně hubená, kostnatá.

Odpověd: Dobrý den Kateřino, pokud štěně jinak prospívá, je aktivní, veselé a netrpí průjmy nebo nemá nekvalitní srst, růstové vady apod, je možné, že příčinou je růstový spurt (3-7 měsíců je věk kdy stěňata rychle rostou do výšky a v této době jsou ´samá noha´ a ještě k tomu mají rychlý metabolismus). Každopádně doporučím prohlídku u veterináře a koprologické vyšetření, zda příčinou nejsou parazité (případně i vyšetření krve kdyby se něco nezdálo). Krmíte Reico a to má v nabídce i zátěžovku pro aktivní psy, bylo by tedy možné vyměnit Olymp za MaxiDog Energy. S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz)


Odesílatel: Martin Calábek
Datum: 30.06.2022
Věk: 15 měsíců
Váha: 15kg
Způsob krmení: granule

Bradavice/Papilomy

Dobrý den, je to 3 měsíce, co jsem u mého psa zpozoroval na jazyku bradavičku/výrustek. Později jsem se teda od veterináře dozvěděl, že to je papilom a že to časem samo zmizí. Papilom od té doby trochu vyrost( nyní už neroste). Psovi to nevadí. Ale je to měsíc, co jsem objevil další na vrchním patře. A před 14 dny se mu v pravém koutku začaly klubat další 3. A dnes vidím na jazyku další dva zárodky. Z toho už jsem trochu nesvůj a místo aby se to nějak ustálilo, tak se objevují další, a tak bych tomu rád pomohl. Můžu poprosit o doporučení přípravků a jejich dávkování? Zatím, co jsem si tak četl, tak by pro nás měl být vhodný Imunovet, Virovet a Audivet. Můžou se tyto přípravky používat současně? A je možné Audivet používat i na ten papilom na jazyku, případně stačí to potírat vatovou tyčinkou pokapanou Audivetem (kapat mu to na to místo na jazyku by asi moc nešlo)? Děkuji

Odpověd: Dobrý den pane Calábek, ano, kombinace přípravků které jste si našel bude na papilomy ideální. Všechny přípravky lze užívat najednou, resp. Virovet nalačno, Imunovet po jídle nebo s krmivem a Audivetem bradavice potírat lokálně - lze i na vatovou tyčinku, tam kde nelze kápnout. Více viz článek paní doktorky Můčkové https://www.energyvet.cz/zajimavosti/bradavice-stenete. S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz)


Odesílatel: Jana Hubená
Datum: 30.06.2022
Věk: 4,5
Váha: 6,55
Způsob krmení: granule

dávkování Fytovet

Dobrý den, dnes jsem na Vaše doporučení obdržela Virovet a Fytovet a potřebovala bych pomoci s dávkováním Fytovetu. Na krabičce je 5 -20 kapek na litr. Hafině vodu odměřuji, abych měla přehled o tom, kolik za den vypije (na doporučení veta). Tedy mám odměřeno půl litru. Mohu tedy do něj dát ´několik´ kapek a z tohoto jí dolévat vodu? Děkuji. Hubená

Odpověd: Dobrý den paní Hubená, dávka Fytovetu na půl litru vody bude 3-10 kapek. Začněte se slabší koncentrací, aby si hafina na novou chuť zvykla a později můžete zvyšovat. Nerozumím asi otázce, ´z tohoto ji mohu vodu dolévat?´ zkrátka: když ten půllitr s Fytovetem vypije, můžete jí namíchat další půllitr, případně čtvrtlitr (podle toho jakou má denní spotřebu, ať nemuste vodu s Fytovetem vylévat). S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz)


Odesílatel: Jana Frenštacká
Datum: 30.06.2022
Věk: 2 roky
Váha: 1,7 kg
Způsob krmení: science selective house rabbit, seno, ovesné vločky

Zakrslý beránek - králík

Dobrý den, na Vaše doporučení ze dne 26.6. pořídila dané produkty pro králíčka. Chtěla bych se zeptat, jak mám zředit Cytovet do očička, pod kterým má absces (neotevřený)? Do abscesu, který je otevřený (pod dolní čelistí) mám 1 tobolku Cytovetu na 250 ml proplachovat. Do očička mám kapat Cytovetem, jak s kapkami do očí (Ofloxacin) nebo 1 ml stříkačkou proplachovat? Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Odpověd: Dobrý den paní Frenštacká, pokud do oka, pod kterým je neotevřený absces, kapete ofloxacin, Cytovet již nekapejte (docházelo by k vyvazování). Pokud byste s ofloxacinem skončili, lze postižené oko vyplachovat roztokem Cytovetu taktéž, ideální ředění je 1 kapsle do 400-500ml, přelít do lahvičky s kapátkem (bralenka nebo jakákoli jiná sterilní) a kapat 2-3x denně rovnou z lahvičky. S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz)


Odesílatel: Štěpánka Gröblová
Datum: 30.06.2022
Věk: 7
Váha: 28kg
Způsob krmení: Veterinarni dieta

Inunita

Dobrý den, mám fenu 7 let trpici na pyodermy. Momentalně jsme na Cytopointu 30mg. Fena se sice nedrbe po Cytopointu, ale neustále se nam vracil ňjaký záněty doléčíme zánět kůže a hned se dostaví jiný zánět teď momentalně močových cest. Takže jsme neustále na atb. Potřebovala bych poradit co pořídit na podpoření imunity, protože imunitu i dle vet máme na 0. Děkuji a pˇreji hezky den Groblova

Odpověd: Dobrý den paní Gröblová, z našich přípravků bych volila Renovet + Imunovet, tato kombinace funguje na hluboké pyodermie jakožto i na záněty močových cest. Nyní přes léto také bude ochlazovat. Podávala byste 2x 3 týdny s týdenní přestávkou mezi cykly, od obojího 2x denně 3 kapky, Renovet nalačno, Imunovet po jídle. Vhodná by byla rovněž probiotika, pokud nemáte jiné, Probiovet 2x denně 1 kapsle. Po této kúře se v případě zájmu ozvěte na můj email, domluvíme další postup. S pozdravem MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz)


Stránka 1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Následující stránka >>