Úvodní videa

Představení veterinárních produktů Energy

V prvním ze dvou úvodních videí Vás MVDr. Milena Martincová uvede do světa přírodní veterinární medicíny a vysvětlí principy fungování veterinárních produktů Energy, které se řídí zákonitostmi tradiční čínské medicíny. Představí princip Pentagramu obsahující 5 elementů, jejich vzájemné vztahy a proudění energie. Vysvětlí také, proč se u zvířat, na rozdíl od lidí, více spoléhat na metodu nepřímé regenerace.

Nejčastěji indikované přípravky ve veterinární praxi

V druhém úvodním videu o přírodních veterinárních přípravcích Energy si z úst MVDr. Mileny Martincové poslechnete, které produkty Energyvet používá ve své veterinární praxi nejčastěji. Poradí, jak které užívat dle zákonitostí tradiční čínské medicíny i použití tzv. pentagramu. Paní doktorka také zopakuje principy přímé a nepřímé regenerace u zvířat.

Tématické semináře

 

Epilepsie

Epilepsie trápí stále více psů a koček. Jak jim můžeme pomoci s produkty Energy?
O epilepsii hovoří Kateřina Kašparová v diskuzi s Energy veterinářkami MVDr. Miroslavou Můčkovou - Uzlovou a MVDr. Milenou Martincovou v prostorách klubu Energy Máneska.

Reprodukce a hárání

Jak si poradit s Vaším zvířatkem v oblasti reprodukce? Jak se připravit na zabřeznutí, říji? Co se psem, když fena hárá?

Virózy u koček

Jaké jsou typické virózy u koček? Co na ně platí a jak jim předcházet? Ve videu rozebíráme podporu imunity u koček, co dělat, když si domů přineseme kotě.

Trávení u zvířat

Trávicí systém zvířat mohou postihnout průjmy či zvracení. Probereme, jak takovéto situace řešit a zaměříme se i na praktické rady v časech vyšší pravděpodobnosti výskytu trávicích potíží u psů i koček.

Problémy pohybového aparátu

Problémy pohybového aparátu u psů a koček - co dělat, když zvíře začne kulhat? Jak prohlédnout svépomocí a kdy spěchat na veterinu?
Probereme specifické potíže starších psů jako jsou artróza, artritida, spondylóza atd. Kdy může bolest při pohybu způsobit jen namožený sval. Co s osinou či natrženým drápkem?

Typologie zvířat podle Pentagramu

Když svému psovi či kočce porozumíte dle jeho typu osobnosti, lépe porozumíte chování vašeho mazlíčka. Zvířata se dají rozlišit podle toho, který z prvků tradiční čínské medicíny v nich převažuje - dřevo, oheň, země, kov či voda?

Onkologie u zvířat

V tomto videu rozebíráme nepříjemné téma onkologie u zvířat.

Praktické rady

 

Cestujeme se zvířetem

Poradíme vám, jak pohodově zvládnout cestování s vaším psem či mazlíčkem, aby pro vás byla každá společná cesta příjemným zážitkem.
O rady se podělí MVDr. Lucie Míková. Moderuje Kateřina Kašparová v prostorách klubu Energy Máneska.

Máme doma štěně

Nevíte si rady, jak podpořit zdraví vašeho malého čtyřnohého kamaráda? V tomto díle vám poradíme, které naše produkty štěněti nabídnout, aby zdárně prospívalo.
Konverzaci s MVDr. Miroslavou Můčkovou - Uzlovou moderuje Kateřina Kašparová.

Máme doma psího seniora

Starý pejsek si zaslouží velkou pozornost a péči. Pojďte si poslechnout, jaké produkty vybrat, a podpořit tak jeho zdravotní kondici.
O cenné rady se podělí MVDr. Milena Martincová v rozhovoru s Kateřinou Kašparovou.

Máme doma hlodavce

Jak se správně starat o hlodavce či králíka? Ve videu probereme morčata, křečky, osmáky, králíky a jejich specifické potřeby. Podíváme se i na správnou skladbu stravy hlodavce. Co také dělat, když nám morče nejí nebo má jiné zdravotní problémy? Jak si pomoci s nejběžnějšími případy, které mohou Vašeho mazlíčka potkat?

Máme doma kočku

Máte doma kočku? Poslechněte si video plné rad, jak se o kočku správně starat a jak se zachovat, pokud se objeví nějaký zdravotní problém.

Anestézie hlodavců

Jaká jsou specifika anestézie u hlodavců a drobných savců? Jak dlouho před anestezií by mělo zvířátko hladovět, jaké jsou typy anestezií?