Kazuistika

Imunovet a hojení otevřených ran

Sdílet článek:

Jsou situace, kdy není rozumné dát psa do narkózy, aby se tržná rána zašila. Nebo situace, kdy veterinář není lehce dostupný (a nejedná se o život ohrožující zranění). Případně situace, kdy šití nelze provést a hojení rány je velmi obtížné, jako například do krve poraněný konec ocasu. Pro všechny tyto případy tady máme Imunovet, který by neměl chybět v lékárničce žádného majitele zvířete.

Tento příběh je o fence jménem Nela. Nelka je hodně pohodová, kamarádská, veselá a s jinými psy vychází velmi dobře. Vše se ale změnilo, když začala být březí.
Hormony změnily její chování a začala se chovat jinak, než dříve. Reagovala na podněty, které ji dříve nechávaly v klidu. Jedním z příkladů byla situace, kdy se rozhodla ( týden před porodem), že přepere o dva roky mladší a velice hbitou Gabrielu. Podívaná by to byla i vtipná, kdyby se fenky nerozhodly, že to bude boj „na život a smrt“.

Okamžitě jsme je oddělili, nicméně jsem zjistila, že Nela má hlubokou tržnou ránu na třech místech za sebou. Horším to ještě dělalo místo, na kterém rána byla. Téměř v podpaždí, kde se noha při chůzi tře o hrudník.
Vzhledem k vysokému stadiu březosti se mi nezdálo rozumné dávat Nelu do narkózy, aby se rány zašily. A už vůbec jsem ji nechtěla trápit šitím pouze s lokálním umrtvením, jelikož vím, že by jí to způsobilo ohromné množství stresu. S Imunovetem pracuji už dlouho a vím moc dobře, co dokáže, takže volba byla jasná.

Imunovet je přírodní antibiotikum, antivirotikum, antimykotikum. Je naprosto bezkonkurenční při hojení ran. Rány po jeho aplikaci nemokvají, nehnisají. Stahuje okraje rány velmi rychle k sobě. Aktivuje krvetvorbu a podporuje buněčnou imunitu. Díky němu se rány hojí doslova před očima.

„Díky Imunovetu se rány hojí doslova před očima.“
Dominika Lisbeth Slabá

Imunovet
Použití Imunovetu je možné i vnitřně na záněty, podporu imunity, je výborný v kombinaci s Kingvetem na psincový kašel.

Vyplatí se mít ho vždy s sebou při ruce. Jednou na výstavě v Rakousku jsem ráno zjistila, že mi pes kulhá, protože mu praskl polštářek na pacičce. Jen díky Imunovetu jsme to společně krásně vyběhali až do finále.

Nelinu ránu jsem ještě potírala krémem Artrin, který je skvělé analgetikum. Zmírňuje otoky, prokrvuje tkáně, je protizánětlivý a nedovolí Imunovetu slepit chlupy v ráně tak, aby v ní začaly hnisat.

Rány jsem čistila Cytovetem smíchaným s vodou. Ten se postaral o dezinfekci. Z ran dostal případné bakterie a další nečistoty.

První den vznikl v místě poranění velký otok s mírně vytékající tekutinou smíchanou s krví. Nela na nohu pořádně nešlápla. Do rána se otok zmenšil téměř o tři čtvrtiny. Nela byla schopna sama seskočit z postele a i když kulhala, došla sama ven.

Druhý den se otok dále zmenšoval, došlo k menšímu zahnisání rány. Cytovetem jsme hnis čistili a hojivý proces pokračoval dál. Dvě menší díry ze tří byly úplně stáhnuté okraji k sobě a bylo patrné pouze jemné začervenání v jejich oblasti, bez přítomnosti hnisu.
Třetí den byla otevřená nadále pouze třetí, největší a nejhlubší díra v noze, zmenšená hojením téměř o polovinu. Otok byl nepatrný. Nela sama chtěla ven, kde se půl dne brouzdala po zahradě bez známek bolesti.
Čtvrtý den byla díra pořád otevřená, nicméně otok již zcela zmizel společně s kulháním. Po celou dobu Nela neměla teplotu, od druhého dne byla veselá a chuť k jídlu vůbec neztratila.

Imunovet nosím pořád s sebou v kabelce. Nedokážu ani spočítat, kolikrát už zachránil mě, moje psy nebo psy mých kolegů kynologů. Nedokážu si už bez něj představit chov.

Artrin
Krém z řady humánních produktů Energy.

Je přírodního složení, proto není na závadu, když ho pes olíže.


Article thumbnail

Hoxiterapie

Tělové svíce jsou zajímavým nástrojem, který může přinést užitek nejen lidem, ale také našim čtyřnohým přátelům. Přestože se o nich mluví méně, mají své místo v oblasti alternativní medicíny a péče o naše čtyřnohé mazlíčky.
Číst článek


Article thumbnail

Herpesvirus u koček

Virové nakažlivé onemocnění. Nejčastěji postihuje koťata, ale může se objevit i u dospělých koček, které jsou chovány pouze v bytě. Projevuje se výtoky z nosu, očí a onemocněním dýchacích cest. Ve většině případů...
Číst článek


Article thumbnail

Kardiologické vyšetření zvířat

Kardiologie patří dnes k samostatným specializovaným odvětvím interní medicíny nejen v humánním, ale i ve veterinárním lékařství. Kromě srdce, centrálního orgánu oběhové soustavy, se zabývá také cévami, od aorty...
Číst článek


Article thumbnail

Levandule a její využití ve veterinární medicíně

Kdo by neznal voňavou levanduli? Voní tak silně, že stačí kolem ní jen projít a rozvířený vzduch, který jemně rozvlní rostlinu, roznese uklidňující vůni...
Číst článek


Article thumbnail

Hirudoterapie ve veterinární medicíně malých zvířat. 2. část

Využití veterinární hirudoterapie ve veterinární medicíně společenských zvířat tzv. Pets je poměrně mladé, a stejně tak reaguje na změny, ...
Číst článek


Article thumbnail

Hirudoterapie ve veterinární medicíně malých zvířat. 1. část

Hirudoterapie – léčba pomocí pijavice lékařské je stará jako lidstvo samo. Historie hirudoterapie v oblasti veterinární medicíny...
Číst článek


Article thumbnail

Péče o psího seniora

Fyzioterapeutická péče o psího seniora je, jak již bylo řečeno s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu, individuální záležitostí. Je ale důležité si uvědomit,...
Číst článek


Article thumbnail

Pes sám doma

Jen málokdo si může dovolit ten luxus, zůstat se svým pejskem celé dny, takříkajíc 24/7. Když tedy...
Číst článek


Article thumbnail

Průjem u psů

Velmi nepříjemným projevem různých onemocnění je průjem. Jak se hned od začátku zachovat, co podávat nebo naopak nepodávat? Je nutné ihned kontaktovat veterináře?
Číst článek


Article thumbnail

Využití Cytovetu v praxi

Cytovet považuji ve své praxi za téměř nepostradatelný preparát. Pokud se nejedná o akutní onemocnění, je Cytovet u mě volbou číslo jedna ...
Číst článek


Article thumbnail

Náhlé selhání kočičí mámy

Někdy se dostanete do velice obtížné situace. Zvíře má nečekaný problém a kvůli okolnostem není možné navštívit ani veterináře či pohotovost. Pro tyto ...
Číst článek


Article thumbnail

Množírny

Když jsem si adoptovala svého prvního psa zachráněného z množírny, přemyšlela jsem co víc bych mohla udělat. Julinka zemřela po roce a jáa si od stejné organizace ...
Číst článek


Article thumbnail

Hárání

Snad každý majitel psa-samce to už někdy zažil – jeho parťák vypne mozek, zapomene, že má nějaké jméno a umí více či méně spolehlivě poslouchat… hormony s ním zkrátka cvičí...
Číst článek


Article thumbnail

Psychosomatika ve veterinární medicíně

Psychosomatika je v dnešní době uznávaným medicínským oborem, zejména v humánní medicíně, ale i v medicíně veterinární si získává...
Číst článek


Article thumbnail

Žlutá stužka

Žlutá mašle nebo stužka označuje pejska, který z nejrůznějších důvodů potřebuje prostor. Cílem může být nejen ochrana psa samotného, ale...
Číst článek


Article thumbnail

Hydroterapie / Aquaterapie a Kingvet

Fyzioterapie a rehabilitace zvířat se zaměřuje na diagnostiku, léčbu a prevenci funkčních poruch pohybového aparátu, jak u ortopedických, tak...
Číst článek


Article thumbnail

Flek po klíštěti, obnova srsti

Klíště obecné, Ixodes ricinus, je roztoč, jak známo, patřící do čeledi klíšťatovití. Víme, že se živí sáním krve na všem živém, kam se mu podaří dostat...
Číst článek


Article thumbnail

Doteky, které přináší úlevu

Když jsem poprvé aplikovala motýlí masáž u zvířete, věřila jsem v její sílu. Ne náhodou jsem se ocitla u Jitky Třešňákové na kurzu.
Číst článek


Article thumbnail

Hypertyreóza koček

Hypertyreóza neboli patologicky zvýšená funkce štítné žlázy je druhá nejčastější endokrinopatie u koček. Příčinou bývá zpravidla funkční nezhoubný nádor (adenom) jednoho či obou laloků žlázy.
Číst článek


Article thumbnail

Zvíře a parazité

Je jaro, otepluje se a je potřeba myslet na ochranu našich čtyřnohých přátel před klíšťaty.
Číst článek


Article thumbnail

Falešná březost

Falešná březost neboli pseudogravidita je hormonální stav, kdy fena, aniž by zabřezla, začíná laktovat a chovat se, jako by štěňata čekala, případně o ně již pečovala.
Číst článek


Article thumbnail

Vyšetření očí u zvířat

Vyšetření očí zvířat probíhá velmi podobně jako vyšetření lidských očí a mělo by být součástí základního vyšetření, jelikož v mnoha případech celková onemocnění souvisí i s postižením očí.
Číst článek


Article thumbnail

Bradavice u štěněte

Bradavice u mladých psů jsou nejčastěji infekčního původu, způsobuje je papilomavirus. Psi jsou tak nakažliví pro ostatní psi (ne pro jiná zvířata, ani pro lidi).
Číst článek


Article thumbnail

Metamorfní technika pro zvířata

Metamorfní technika tzv. motýlí masáže je jemnou harmonizační technikou, která se aplikuje u lidí na reflexních zónách páteře na chodidlech, rukách a hlavě.
Číst článek